Odnawialna, nieodnawialna czyli lokatowy misz masz

Zastanawiając się często nad wyborem odpowiedniej dla nas lokaty wpadamy w wir, z którego bardzo trudno nam zrozumieć poszczególne pojęcia. W takich momentach często czujemy się zagubieni i nie wiemy jak postąpić, kogo zapytać i w którą stronę zwrócić się o pomoc. Cechą charakterystyczną zarówno lokat odnawialnych jak i nieodnawialnych jest krótki czas ich trwania, a co za tym idzie spora korzyść dla nas ponieważ nasze oszczędności nie ulegają zamrożeniu na długi okres czasu. Jednak nadal nie wiemy czym jest ta odnawialność a czym nieodnawialność, jakie są różnice pomiędzy tymi rodzajami lokat.

W przypadku lokat odnawialnych mamy możliwość przedłużenia okresu trwania umowy – czasu pozostawiania pieniędzy na lokacie, jednak na taki krok nie musimy decydować się od razu, ponieważ ostateczną decyzję czy czas umowy przedłużamy czy nie podejmujemy w ostatnim momencie. Jednak samo odnowienie lokaty wpływa także bardzo korzystnie na oprocentowanie wyżej wymienionego przedmioty transakcji bankowej. Oprocentowanie tego rodzaju lokat, cechuje się stałością – nie zmienia się przez cały okres trwania umowy (sprawdź oprocentowanie lokat bankowych na polisolokaty.pl). Tego rodzaju lokaty mają całkowicie zniwelowane koszty związane z wszelkimi opłatami, a minimalna kwota niezbędna do założenia lokaty także nie narusza zbytnio naszego rachunku bieżącego, ponieważ wynosi zaledwie tysiąc złotych.

Jak można więc zauważyć lokaty odnawialne i nieodnawialne niewiele różnią się pomiędzy sobą. Jedyną podstawową i zasadniczą różnicą jest fakt, że lokata odnawialna po podpisywaniu kolejnych umów może przynieść wyższe zyski związane z oprocentowaniem, natomiast w przypadku lokaty nieodnawialnej umowę podpisujemy tylko raz, a jeśli chce aby później nasze środki nadal pracowały musimy zdecydować się na inny rodzaj ich zamrożenia ponieważ nie ma możliwości przedłużenia dotychczasowej lokaty.